петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 46

ВИДЕО: Пред очи им експлодираше метеор!

metor-3

Последни вести

Вистинска паника се создаде меѓу граѓаните во северниот дел на Онтарио во Канада, кога пред нивни очи експлодирал метеор.

Според очевидците прво се чула силна експлозија, а потоа на кратко ги заслепила светлина слична на сончевата.

Експлозијата била толку силна што луѓето помислиле дека кучите кои се наоѓаат во близина се срушени до темел!

Експлозијата на метеорот долг половина метар може да се спореди со експлозија на 20, 30 тони динамит.

Ретко се гледаат вакви есплозии среде бел ден и тоа во населени области. Вселенскиот отпад најчесто завршува во океаните.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести