среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

(ВИДЕO) Премиерот Груевски на одбележувањето на 100 години од Првата светска војна

Screenshot_41

Последни вести

Премиерот Никола Груевски денеска присуствуваше во белгискиот град Лиеж, каде се одбележува 100-годишнината од почетокот на Првата светска војна.

Централни гости на манифестацијата се војводата и војвотката од Кембриџ – принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон, францускиот претседател Франсоа Оланд и германскиот претседател Јоаким Гаук.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести