Македонија

(ВИДЕO) Премиерот Груевски на одбележувањето на 100 години од Првата светска војна

(ВИДЕO) Премиерот Груевски на одбележувањето на 100 години од Првата светска војна

Премиерот Никола Груевски денеска присуствуваше во белгискиот град Лиеж, каде се одбележува 100-годишнината од почетокот на Првата светска војна.

Централни гости на манифестацијата се војводата и војвотката од Кембриџ – принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон, францускиот претседател Франсоа Оланд и германскиот претседател Јоаким Гаук.