сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Преубавата манекенка е всушност маж!

m

Последни вести

Убавата и згодна триесетгодишна филипинска манекенка Џина Рокеро ја шокираше јавноста со своето признание.

Таа на една конференција открила дека е родена како машко и дека го сменила полот кога имала 17 години, за да им помогне на трансексуалците ширум светот.

m1

Откако го променила полот, се преселила во САД каде ја започнала својата манекенска кариера.

На сите американски документи Џина е жена. Така се чуствувала цел живот. Но заклучила дека личностите како неа се среќаваат со големи проблеми и ќе направи се за да им помогне.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести