петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Видео: Пријателство меѓу коза и носорог

688510554476c547d0b7997807179_640x375-630x369

Последни вести

Со повеќе од 800.000 прегледи на YouTube, видеото од веселото дружење на носорогот Литл Џи и козата Лами стана хит. Никој не очекувал дека малиот носорог ќе стане толку славен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести