понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 10

ВИДЕО: Принцот Хари танцуваше и гледаше фудбал со сиромашните

h

Поврзани вести

Веќе е познато дека британскиот принц Хари е миленик на жените и децата, а колку го сакаат се покажа и за време на официјалната посета на Чиле. Тој за време на посетата на детска градинка во Сантијаго, каде се згрижени дечиња со пречки во развојот немаше проблем веднаш да се зближи со нив.

Принцот веднаш воспоставил пријателски однос со децата и со нив танцувал.

Потоа Хари го посетил и сиромашниот кварт Валпараизо и со локалното население го проследил фудбалскиот натпревар Чиле – Бразил.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести