петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

ВИДЕО: Продавачка со голи раце „реши“ вооружен разбојник

20150120130944_284448

Последни вести

Непознат разбојник синоќа со закана со пиштол се обидел да ограби киоск во Бања Лука.

Неофицијално, разбојникот околу 21:45 дошол пред киоскот и вперил пиштол кон продавачката. Меѓутоа таа го фатила за раката во која го држел пиштолот и го турнала.

По тоа вооружениот разбојник побегнал во непознат правец.

 

Најчитани вести