петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Професор се соблече по гаќи за да ги инспирира студентите

article-2687247-1F8B229300000578-462_636x382

Поврзани вести

Професорот по менаџмент, Лан Ламонд од Метрополитан универзитетот во Лидс се соблече по гаќи за да ги импресионира студентите.

Тој при предавањето ги соблекол кошулата и панталоните, а потоа во гаќи зборува за продажба на производи на клиентите.

– Навистина не знам што се случува овде и зошто мојот професор е во гаќи, напишал на Твитер еден од студентите.

Дабиде се поинтересно подоцна Ламонд започнал да се бричи.

Дали овој начин на преавање вродил со резултат не знаеме, но познато е дека професорот се уште предава на Универзитетот и дека е спроведена истрага за неговиот стриптиз.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести