петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

ВИДЕО: Професор влече ученичка по под

skolo

Последни вести

Видео на кое се гледа како професор влече ученичка која не сака да плива на час по физичко се појави на интернет.

Ученичка од средно училиште во Стоктон, Калифорнија, не сакала да учествува во часот по пливање затоа што не сакала да си ја расипе фризурата која ја направила за вечерното излегување со пријателките.

Професорот Дени Петерсон, кој ја влечел по подот, се соочува со тужба за нанесување на физичка повреда на дете.

Додека ја влечел по подот таа викала „ми падна градникот“ и на снимката се гледа како го мести додека се обидува да се одбрани од професорот. Од инцидентот се здобила и со гребаници по телото.

– Ми се плаче додека ја гледам снимката – изјавила девојката. Бев многу вознемирена. Бев посрамотена и лута затоа што пред сите тој крена рака на мене.

Професорот по инцидентот е на платен одмор.

 

Најчитани вести