вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

ВИДЕО: Пронајдено девојче кое беше исчезнато 12 години

сабрина-ален

Поврзани вести

Девојче исчезнато пред 12 години е пронајдено безбедно во Мексико, заедно со својата мајка.

Како што јавуваат американските медиуми, полициски извори потврдиле дека станува збор за Сабрина Ален, која имала четири години кога била пријавена за исчезната од страна на својот татко.

Имено, нејзината мајка ја земала со себе на одмор, бидејќи тоа имала право да го прави по разводот со сопругот. Но, таа никогаш не ја вратила својата ќерка на првостепениот старател, таткото.

По цели 12 години, грижа и неизвесност, полицијата успеа да ги лоцира и да ги пронајде.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести