вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

ВИДЕО: Пронашол напуштен град стар еден век

grad

Последни вести

Додека пешачел низ националниот парк „Греит Смоки Маунтајнс“ во американската држва Тенеси, Џордан Лајлс открил дотогаш непознат напуштен град стар повеќе од 100 години.

Лајлс, кој живее во Сан Диего во Калифорнија, до зачудувачкото откритие дошол сосем случајно и решил да го документира своето големо откритие.

Тој го фотографирал и снимил градот, а за точната локација наведува дека се наоѓа „една милја над неозначениот земјен пат“ и дека локацијата исто така, е позната под името „Вондерланд Клуб“, објави „Дејли Мејл“.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести