сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ВИДЕО: Проруски сепаратисти зазедоа административни згради во Доњецк и Горловка

Ukraine

Поврзани вести

Проруски сепаратисти ги зазедоа административните згради во Доњецк и Горловка.

Според локалните медиуми во Кировскиот регион околу 200 маскирани мажи влегле во зградата на Советот, го отстраниле знамето на Украина и го поставиле знамето на Доњецка народна република.

Во градот Горловка, 40 километри северно од Доњецк проруски сепаратисти ја зазедоа зградата на градскиот совети регионалната управа на милицијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести