сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ВИДЕО: „Прошетка меѓу облаците“

p

Поврзани вести

„Џаспер“ е најголемиот национален парк во пределот на Камените планини во Канада и нуди прошетка меѓу облаците.

Ова е возможно бидејќи е отворена платформа за набљудување која буквално го одзема здивот и им овозможува на посетителите да одат стотици метри над земјата.

Платформата е изградена е од челик и стакло и е на висина од 274 метри над долината.

Инженерите се одлучиле платформата да биде искривена со цел да им овозможат на посетителите поголемо уживање од сите страни.

Оваа атракција ќе биде отворена за туристите до 19 октомври и се очекуваат над 250.000 посетители во најубавиот период од годината.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести