петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Видео: Протести во Бразил, полицијата употреби вистински куршуми

protesti-500

Последни вести

Речиси во ист момент кога се играше мечот меѓу Аргентина и БиХ, пред стадионот „Маракана“ полицијата имаше полни раце работа.

Протестите не престануваат, а полицијата ноќеска употребила и вистински куршуми. На снимката се гледа како еден полицаец качен на мотор пука од својот службен пиштол, а штрајкувачите подоцна пред камера покажуваат дека куршумот бил вистински.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести