Свет

Видео: Протести во Бразил, полицијата употреби вистински куршуми

Видео: Протести во Бразил, полицијата употреби вистински куршуми

Речиси во ист момент кога се играше мечот меѓу Аргентина и БиХ, пред стадионот „Маракана“ полицијата имаше полни раце работа.

Протестите не престануваат, а полицијата ноќеска употребила и вистински куршуми. На снимката се гледа како еден полицаец качен на мотор пука од својот службен пиштол, а штрајкувачите подоцна пред камера покажуваат дека куршумот бил вистински.