сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Видео: Пукање во канадскиот Парламент

pucnjava-u-otavi-foto-youtube-1413994269-583601

Последни вести

Тотална паника завладеала во ходниците на Парламентот во Отава, Канада. Напаѓачот во препладневните часови во близа на Парламентот ранил еден војник, а потоа со трчање влегол во Парламентот.

Додека припадниците на полицијата се шетале по ходниците на Парламентот во еден момент слушнале рафали.

Настанал целосен хаос, се слушале панични звуци, а полицајците тргнале накај локацијата од каде ги слушнале истрелите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести