Магазин

ВИДЕО: Путин и Медведев се пофалија од теретана со мускулите

ВИДЕО: Путин и Медведев се пофалија од теретана со мускулите

Кремљ објави фотографија од рускиот претседател Владимир Путин додека вежба во теретана заедно со премиерот Дмитри Медведев.

Се чини дека со фотографиите треба да се покаже мажественото тело на Путин додека му опаѓа популарноста кај народот.

1

Облечен во бела маичка со кратки ракави, тренерки и патики, Путин вежба за да ги одржи своите мускули.

Russian Prime Minister Dmitry Medvedev performs a pull-up during a gym exercise session at the Bocharov Ruchei state residence in Sochi, Russia, August 30, 2015.  REUTERS/Yekaterina Shtukina/RIA Novosti/Pool   ATTENTION EDITORS - THIS IMAGE HAS BEEN SUPPLIED BY A THIRD PARTY. IT IS DISTRIBUTED, EXACTLY AS RECEIVED BY REUTERS, AS A SERVICE TO CLIENTS.

Популарноста на Путин започна да паѓа поради „господарството“, како и рубљата која е во слободен пад.