понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Видео: Путин: „Однесена од виорот“ го опшува американскиот идентитет

vladimir-putin-rojters-1356001667-243601

Последни вести

Интересно интервју на претседателот на Русија, Владимир Путин кое го даде за Раша тудеј. Путин зборува за меѓусебните односи на Русија и САД, како и начинот на кој се анализираат односите во Америка.

Путин вели дека меѓу Русија и Америка нема идеолошлки противречности, но дека постојат фундаментални културолошки разлики.

Тој тврди дека основата на американскиот идентитет постои, како и индивидуалната идеја и тоа сликовито го објаснува со примерот на главната хероина од филмот Однесена од виорот.

Погледнете ги анализите на Путин.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести