четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Видео: Путин по 15 години зема слободен ден

vladimir-putin_2651763b

Последни вести

Рускиот претседател Владимир Путин по 15 години на државничка функција денес прв пат користи слободен ден, без никакви активности.

Се прашувате зошто?

Денеска рускиот Претседател полни 62 години.

Владимир Владимировиќ Путин е претседател на Русија од мај 2012 година. Претходно, ја извршуваше претседателската функција од 2000-2008 година, а беше и премиер од 1999-2000 и повторно од 2008-2012 година.

Оваа година, тој се раздели од својата сопруга Људмила, со кога имаат две ќерки, Марија и Екатерина.

Покрај тоа што тој е еден од најмоќните луѓе во светот, приватно тој е многу забавен.

За тоа говори и овој незабравен настап на руското шоу „Гласот на Русија“:

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести