недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Ракета на Хамас прекина израелска свадба

430931_1299024492059vencanjeizrael4ff_f

Поврзани вести

Ракета истрелана од Хамас прекина израелска венчавка, токму кога брачниот пар требало да го кажа судбоносното „ДА“.

Младоженците и нивните гости морале да се сокријат за време на венчавката, додека вистинска драма се случувала на небото. На снимката се гледа како една од ракетите прелетува над нивните глави по што се создава вистински хаос на подиумот.

Израелската војска ги зајакна нападите врз Појасот Газа. Убиени се 17 Палестинци, меѓу кои и голем број жени и деца. Палестинската војска истрелала повеќе ракети на израелски градови. И додека светските лидери повикуваат на мир, тензиите растат.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести