петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

ВИДЕО: Ранетиот украински пилот го згрижиле сепаратисти, Украинците го оставиле

v

Поврзани вести

Проруските сепаратисти денеска во Славјанск соборија три хеликоптери во кои имало украински војници.

Медиумите јавуваат дека три лица се настрадани, додека еден пилот е заробен.

Објавена е и снимката на која се гледа како сепаратистите се обидуваат да го сместат пилотот во автомобил, но тој е видно повреден и не е во состојба да се движи.

Проруски сепаратист изјавил дека украинските војници го оставиле пилотот, иако можеле да го евакуираат.

Проруските сили ранетиот пилот го префрлиле во болница.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести