Магазин

ВИДЕО: Разладете се со овој освежувачки пијалок!

ВИДЕО: Разладете се со овој освежувачки пијалок!

Освежителен, сладок и изгледа супер, подгответе ја познатата „Мимоза“ и разладете се во жешките денови.

Овој коиктел можете да го направите од најразлично овошје. Всушност оригиналниот рецепт е со портокали, но еве една нова поегзотична варијанта.

Состојки:

  • Просечно или некое слатко пенесто вино – 3 чаши
  • Манго – 1 чаша
  • Ананас  – 1 чаша
  • Сок од половина лимон
  • Мраз

Подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и се измиксајте добро. Ставете во убави чаши, ставете цевки и уживајте!