сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 3

ВИДЕО: „Ред хот чили пеперс“ објавија нов албум

RHCP

Поврзани вести

По пет години, бендот „Ред хот чили пеперс“ објави нов албум под името „The Gateway“.

Бендот од Калифорнија ги израдува своите обожаватели во целиот свет со објавувањето на новиот студиска албум најавен со песната Dark Necessities, која се занимава со проблемите на зависност.

Најчитани вести