петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Видео: Редица за новиот Ајфон 6 во Лондон

covent-garden-2_3044065c

Последни вести

Ако некому му е потребен доказ за опседнатоста на луѓето со новите производи од светот на технологијата, доволно е да ги погледне редиците што се направија за новите модели на смартфони што ги претстави Apple.

Редиците пред повеќето продавници на Apple пред излегувањето на смартфоните во продажба беа прилично големи, но изгледот на редицата на Риџент стрит во Лондон е нешто посебно.

На самата презентација за новиот модел на паметен телефон, компанијата Епл најави дека, Ајфон 6, во Европа најпрво ќе биде достапен за жителите од Обеинетото Кралство и Франција

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести