недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 1

Видео: Реџепи: Ако се гине, подобро за Македонија отколку за Сирија

sulejman-redzepi-440x272_20131014143351

Последни вести

Џихад е кога граѓанинот, верникот се става во одбрана на татковината.

Каква татковина на тие луѓе е Ирак, каква татковина им е Сирија, ако се од Македонија, тогаш нивна татковина е Република Македонија.

Aко треба да се загине, се гине за Македонија, вели поглаварот на ИВЗ, реис Сулејман Реџепи во интервју за Радио Слободна Европа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести