петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

ВИДЕО: Реклама инспирирана од инцидентот во Белград

reklama-dron-500

Последни вести

Нова провокација се појави по фудбалскиот меч помеѓу фудбалските репрезентации на Србија и Албанија.

Барем така српските медиуми ја опишуваат рекламата на една албанска компанија за кекс. На рекламата се гледа како еден навивач управува ист дрон како оној што го носеше знамето на голема Албанија.

Текстот на рекламата во превод гласи вака:

-Охо, хо колку е убаво долу на теренот. Она што е твое, твое е!

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести