вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 28

ВИДЕО: Репортер заплака додека известуваше за Газа

reporter

Поврзани вести

Репортерот Ваел Дадух од телевизиската куќа Ал Џезира заплака за време на јавувањето од Газа, каде Израелците вршат терор врз Палестинците веќе две недели.

Дадух посети населба во близина на Газа, каде вчера загинаа над 60 Палестинци.

Зборувајќи за хоророт низ кој поминуваат цивилите од Палестина, заплака и излезе од кадар.

Погледнете…

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести