петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

(ВИДЕО) Решете се од комарците со овој едноставен трик

комарци

Последни вести

Можеби уживате во топлите летни денови, но не и во комарците кои со нив доаѓаат. Наместо да трошите пари на разни средства против комарците, доволно вие да издвоите 10 минути и да направите замка со која дефинитивно ќе ги „решите“.

Сигурно сте употребиле разни средства во борбата против комарци, но дали некогш сте им нправиле замка? Токму тоа се предложува во вдеото. Се’ што ви треба е пластично шише, нож, кафеав шеќер, топла вода и квасец.

Најчитани вести