среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

ВИДЕО: Роби Вилијамс доби син

robbie

Последни вести

Познатиот пејач Роби Вилијамс стана татко по втор пат. Неговата сопруга Ајда Филд роди момче, а пејачот за раѓањето на синот се пофали и во едно од видеата што ги снимаше за време на породувањето.

Инаку, пејачот целото породување го сподели со своите обожаватели на социјалните мрежи.

-Никогаш не сум бил повеќе вљубен и горд на мојата сопруга. Таа беше апсолутно неверојатна, вели тој во видеото во кое тој и неговата сопруга им се заблагодаруваат на сите што биле со нив во овој важен момент од нивните животи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести