Магазин

ВИДЕО: Родила бебе од 6 килограми, а не знаела дека е бремена

ВИДЕО: Родила бебе од 6 килограми, а не знаела дека е бремена

Максзандра Форд по природен пат родила „супербебе“ – здраво момче кое тежело дури 6,4 килограми.

Малечкиот Евели, кој на свет доаѓал цели 18 часа, веќе јаде двојно повеќе од просечно доенче.

bebe-golemo1-500

Неговата мајка не знаела дека е бремена до 35. недела од бременоста. Изјавила дека отишла кај лекар откако нагло се здебелила минатата есен, кој и рекол дека е бремена. Тие прво помислиле дека носи близанаци.

Медицинската сестра изјавила дека „не би дозволиле да се породи по природен пат“ да знаеле точно колку тежи малиот Евели. Мајката Максзандра веќе има две деца, едногодишен син и петгодишно девојче.