недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 27

ВИДЕО: Рок балада за секој хороскопски знак

Овие рок балади го откриваат суштинскиот карактер на секој хороскопски знак во љубовта – како ја доживуваат и на што плачат кога никој не ги гледа. Откријте која рок балада е наменета за вас.

Muzika-slushalki

Поврзани вести

Овен

Don’t Stop Believing – Journey

Бик

Total Eclipse of The Heart – Bonnie Tyler

Близнаци

More Than A Feeling – Boston

Рак

I Don’t Want To Miss A Thing – Aerosmith

Лав

I’ll Be There For You – Bon Jovi

Девица

Every Rose Has It’s Thorn – Poison

Вага

November Rain – Guns ‘N’ Roses

Скорпија

Love Hurts – Nazareth

Стрелец

Is This Love – Whitesnake

Јарец

I Remember You – Skid Row

Водолија

Love Will Tear Us Apart – Joy Division

Риби

Heaven – Warrant

Најчитани вести