сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 16

ВИДЕО: Русин со секира нападнал татко и дете

sekira

Поврзани вести

Во близина на еден парк во Санкт Петербург во Русија маж нападнал татко и син со секира откако претходно двајцата возачи се расправале.

До кавгата дошло кога едниот возач му приговорил на другиот кој нагло закочил и за малку ќе предизвикал судар.

Бесните возачи не можат да го контролираат својот гнев, па често вербалниот судир преоѓа во физички на патиштата, но овој инцидент добива сосема друга димензија со оглед на тоа дека еден од возачите со секира удира во автомобил во кој на задното седиште седи дете.

Разбеснетиот Русин ништо не можело да го сопре, додека таткото на детето успеал некако да побегне од местото на настанот.

Полицијата покренала истрага за напаѓачот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести