Свет

ВИДЕО: Руска новинарката претепана во Киев

ВИДЕО: Руска новинарката претепана во Киев

Руска новинарка била претепана во украинската престолнина Киев, јави новинската агенција Итар-Тас, пренесува Нетпрес.

Евгенија Змановскаја е дописник на руската телевизија „Лајф Њус“.

Според објавеното, Змановскаја била физички нападната и претепана од украински новинари и од фудбалски навивачи.