недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Видео: Руската телевизија по грешка го призна Косово

ruskatv

Последни вести

Руската државна телевизија „Прв канал“ направила огромен пропуст известувајќи за посетата на Владимир Путин во Србија, бидејќи прикажала мапа на Србија без Косово и Метохија – пренесуваат српските медиуми.

„Прв канал“ е основан 1995 година, а 75 проценти е во сопственост на на владата на Русија. Најверојатно станува збор за пропуст бидејќи рускиот претседател ги презентираше своите ставови во врска со српската покраина – пишува Мондо.рс.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести