четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 39

ВИДЕО: Рускиот град Владивосток целосно под снег

sneg

Последни вести

Улиците во рускит град Владивосток исчезнаа, а првите ката станаа приземје, семафорите и сообраќајните знаци се наѕираат од снежната покривка.

Сепак Русите очигледно навикнале на вакви услови па изнаоѓаат начини за смеа во снежната лавина, како што се гледа во снимката, која ја пренесува и „English Russia“.

Најчитани вести