четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

ВИДЕО: Сакале да се пошегуваат, па добиле ќотек

kjotek

Последни вести

Група американски тинејџери сакале со скриена камера да снимат шеговито видео со случајни минувачи и потоа записот да го објават на Јутјуб, но нивните планови не се одвивале онака како што замислиле.

Имено, шегата се состоела во тоа што тие на улица им приоѓале на случајни минувачи, првенствено маж, и ги прашувале: сакаш ли да те боцнам?

Тинејџерите на овој начин сакале да ја исмеваат опцијата „боцкање“ на Фејсбук т.н. „poke“, но на случајните минувачи тоа воопшто не им било смешно.

Напротив, дел од нив ваквото прашање го сфатиле како закана или непристојна понуда, па бурно реагирале на тоа физички напаѓајќи ги тинејџерите.

Авторите на видеото, сепак, на крајот решиле снименото да го објават на Јутјуб.

Најчитани вести