Магазин

ВИДЕО: Сакаше „селфи“ пред воз, па доби нога по глава!

ВИДЕО: Сакаше „селфи“ пред воз, па доби нога по глава!

Едно момче сакало да нарави „селфи“ фотографија, а во позадина да се гледа како доаѓа воз, меѓутоа тој добил само нога во глава. Некои дури и му порачаа дека го заслужил тоа.

Се било подготвено за фотографирање, кога одеднаш кондуктерот ја спуштил ногата и го удрил момчето токму во главата.

Момчето го објавило на ЈуТјуб видеото од неуспешното „селфи“, а во описот напишало дека сепак бил преблизу до возот.

„Ако се обидуваш да се фотографираш селфи до воз кој се движи, ударот во глава е веројатно она што го заслужуваш, му порачал еден од коментаторите под видео снимката.