вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Видео: Само во Русија се вози крава на задното седиште од „Лада“

Rusija-Krava

Последни вести

Дека за Русите необичните работи за остатокот од светот им се нормални ни покажува и следново видео во кое се гледа како крава се вози на задното седиште во автомобил.

На московскиот автопат, во автомобил од марката „Лада“, можете да видите невообичаена глетка. Еден човек веројатно не можел да најде превоз за својата крава, па смислил решение како побрзо да ја однесе од една на друга локација. Тој ја ставил кравата на задното седиште од својот автомобил.

Момчињата кои го забележаа ова пробаа да го фатат најдобриот кадар од кравата, за на крај да ја претекнат „Ладата“ и да го снимат човекот кој најнормално си вози како да нема животно во задниот дел од автомобилот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести