четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

ВИДЕО: “Шарените“ останаа зачудени од скромната донација на Заев

Z.Zaev_-640x401

Последни вести

На вчерашната акција каде се собираа пари за демонстрантите кои ги уништуваа спомениците во Скопје се појави и раководството на СДСМ. Во кутиите кои беа поставени свои донации оставија лидерот Зоран Заев, неговата заменичка Радмила Шекеринска, Дамјан Манчевски, пренесува Телеграф.мк.

Не можеше да остане незабележано што Заев за хулиганите на кои и тој често им се придружува на протестите остави само 3.000 денари. Присутните на акцијата останаа зачудени за скромната сума што ја остави и која повеќе служеше за потсмев, ако се знае дека неговото богатство тежи десетици милиони евра.

Ништо подарежлива не беше ниту  Шекеринска која со нејзиниот сопруг тежат милиони евра и голем број куќи и станови, пишува Телеграф.

Најчитани вести