понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ВИДЕО: Се бараат девојките што снимија порно во библиотека

P

Последни вести

Полицијата во Молдавија трага по две засега непознати девојки кои одат по јавните библиотеки, како и во локали и снимаат свое порно шоу за кое од другата страна на екранот повеќе корисници се подготвени да платат.

Освен што се соблекуваат голи и се милуваат пред камера, девојките често влетуваат и во повеќе акција.

Но, еден револтиран библиотекар одлучи да ги пријави во полиција, со што предизвика бурни реакции во тамошната јавноста, а девојките се бараат поради разголување и порнографски дејства на јавно место.

Дури и тамошната министерка за култура, Луциа Цулев го коментираше случајот.

-Се спроведува истрага за кантрола над надзорниот систем во библиотеките зошто безбедносните камери не снимале додека течело нивното шоу во библиотеките, па работниците од обезбедувањето не можеле да реагираат, открива Цулева.

Од полицијата истакнаа дека истрагата е во тек и дека нема да толерираат вакви испади.

Овие девојки се платени од страна на своите гледачи тоа да го прават. Ќе бидат пронајдени и казнети, велат од полицијата.

Најчитани вести