петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

ВИДЕО: Се обиде со запалка да убие пајак, ја запали бензинската

pajak

Последни вести

Муштерија кој застанал на бензинска пумпа да наточи гориво без размислување се обидел да убие пајак со запалка при што предизвика пожар.

Надзорната камера која го сними пожарот, го забележа инцидентот кој е за рубриката „Верувале или не“.

На снимката се гледа човекот кој го предизвика пожарот, како стои во близина на задниот дел на автомобилот, околу кој наеднаш пламнал оган. Тој подоцна и објасни на полицијата дека само сакал да го убие пајакот со запалка. За среќа, работничката Сузан Адамс остана прибрана, го притиснала копчето за автоматско прекинување на дотокот на гориво и ги повикала пожарникарите кои набрзо пристигнале.

Најчитани вести