среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 42

ВИДЕО: Се расчистува по поплавите – 5 дена пожртвувано на терен меѓу граѓаните

поплава

Поврзани вести

Пет дена пожртвувано се работи за да им се помогне на поплавените од скопскиот регион.

Се санираат штетите од саботното невреме за кое метеролозите велат дека е феномен што се случува еднаш во 1.000 години.

Ситуацијата од ден на ден се подобрува.

Погледнете го видеото од Телевизија Нова, која исто така 5 дена беше на терен меѓу најпогодените.

Најчитани вести