понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

ВИДЕО: Се разбуди вулканот Етна

etna

Поврзани вести

Се разбуди вулканот Етна ноќта меѓу 15 – ти и 16 – ти јуни, а врелата лава се излевала во текот на ноќта и наредниот ден.

Иако планината оживеала, огнениот столб не оди високо, па лавата полека се излева. Сепак, на оној кој би се нашол на планината не би му било сеедно.

А како тоа изгледа может да видите на снимката.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести