вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 11

ВИДЕО: Секој би сакал барем еднаш да го посети ова место

333

Последни вести

Секој би посакал барем еднаш да ја посети Ункаи Терасата која се наоѓа на островот Хокаидо во Јапонија.

111

Оваа туристичка атракција секојдневно ја посетуваат голем број луѓе и уживаат во неверојатниот поглед и топлото кафе…

222

Терасата се наоѓа на надморска височина од 1100 метри, а поголемиот дел од годината се наоѓа над море од облаци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести