вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Секој може да оди по вода

trcanje

Последни вести

Одењето по вода звучи неверојтно…Но, верувале или не секој од нас може да го прави ова.

Се што ви треба за да го изведете ова чудо е пченкарно брашно.

Резултатот од тоа е дека брашното можете да го ставите во базен и потоа да трчате по вода, да играте фудбал.

Но, единственото правило е што морате постојано да се движите, инаку ќе потонете како во жива кал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести