петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

(ВИДЕО) „Сексерсајз“, секс и фитнес

jem_crab_beach

Поврзани вести

Нов вид на фитнес постана многу популарен, а се заснова на симулација на секс. Но, дали и вие би оделе на „сексерсајз“?

Основачите на овој начин на вежбање ја правдаат својата идеја со брзиот начин на живот. Според нив, човек нема време за спалната соба како порано, па одредени групи на мускули се запоставени.Со добар ритам се симулираат сексуални односи.

Велат дека на овој начин ќе бидeте фит и подобри во кревет. Бидејќи ќе изостане завршницата која ја имате со партнерот, по вежбањето изедете малку чоколада.

Еве како тоа го прават инструкторките:

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести