четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

(ВИДЕО) Секси кукли подобри од вистински жени

kukli

Последни вести

Кукли од квалитетен силикон кои се толку реални што тешко можат да се разликуваат од вистински жени, се најдоа во продажба во Јапонија.

Компанијата „Ориентал инудстри“ креираше реплики на Јапонки со автентични очи и кожа која на допир изгледа како вистинска.

„После ова, повеќе никогаш нема да посакате да одите во кревет со вистинска жена,“ тврдат произведувачите.

Купувачот може да го избере изгледот на кукла, вклучувајќи боја на коса, големина на гради. Цената изнесува околу 1250 евра, а во тоа се вклучени и неколку провокативни комбинации.

Бројките велат дека владее голем интерес, а на клиентите најмногу им се допаѓаат подвижните зглобови на куклата бидејќи може да се постави во секоја положба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести