недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

ВИДЕО: Селин Дион неможеше да ги скрие емоциите на сцената

Познатата канадска пејачка Селин Дион се врати на сцената, откако за многу кусо време и се случија две семејни трагедии, една е смртта на сопругот, другата смртта на братот само неколку дена потоа.

selin-dion (1)

Поврзани вести

Познатата канадска пејачка Селин Дион се врати на сцената, откако за многу кусо време и се случија две семејни трагедии, една е смртта на сопругот, другата смртта на братот само неколку дена потоа.

Селин го одржа првиот концерт по смртта на сопругот Рене Анжелил и не можеше да си ги задржи солзите.

Таа организираше шоу во Лас Вегас, кое беше пренесувано во живо на нејзиниот сајт, а беше во чест на нејзиниот сакан сопруг.

Пред Селин да излезе на сцената на екраните се појави пораката со која таа ја објасни својата посветеност на сцената, но и на вечната љубов и почит кон Рене.

Сфатив дека мојата кариера беше на некој начин негово ремек-дело, негова песна, негова симфонија. Идејата да ја остави незавршена ужасно ќе го повредеше. Сфатив дека ако тој некогаш не напушти, јас морам да продолжам без него, за него, рече таа.

Најчитани вести