сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ВИДЕО: Севе даде гас до даска во Белград

seveee_1

Последни вести

Најголемата регионална поп ѕвезда Северина Вучковиќ синоќа го одржа првиот од двата најавени концерти во Белград.

Спектаклот во сава центар започна во 8.30 часот со песната „Верујем у те“, што беше поздравено со огромен аплауз од публиката. Иако концертот продолжи со побавен ритам, тоа не влиајеше врз расположението на публиката, која секој такт го испрати со аплауз.

seveee_2

Прв гостин на концертот беше Горан Каран кој заедно со неа ја отпеа песната „Tu non llores mi querida“. Откако Каран се симна од сцената следеше блок побрзи песни, а публиката скокна на нозе со хитовите „Узбуна“, „Ајде, ајде“… На бината се појави и Саша Матиќ кој заедно со Севе ја отпеа нивната песна „Море туге“.

Преубавата далматинка три пати го промени стајлингот, а последен гостин на вечерта беше Горан Бреговиќ, со кого ја изведе песната „Гас, гас“.

При крајот на концертот Севе се симнала во публиката каде седеле голем број познати гости. Концертот траеше два и пол часа.

фото: kurir.rs

Најчитани вести