понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

ВИДЕО: Северна Кореја го победила Бразил со 8:1 вo финалето на СП

119761134

Последни вести

На Интернет е објавено видео кое наводно е извадок од севернокорејски вести, во кои се тврди дека Северна Кореја ја победила бразилската репрезентација со 8:1  во финалето и со тоа станала светски шамион во фудбал.

Но, набрзо е откриено дека во прашање е пародија.

Погледнете како изгледал „патот до финалето“ на Северна Кореја и реакциите на публиката.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести