сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ВИДЕО: Шампионската сезона на Иџе добива своја екранизација

idzeee

Последни вести

Спортистот на годината за 2014 година и европски шампион на ридски патеки, Игор Стефановски – Иџе, ја најавува премиерата на филмот: „Патот до Европскиот  Врв“ за сезоната 2014, во која за првпат се закити со титулата европски шампион во катерогија 1, трки организирани од страна на ФИА.

Премиерата на филмот, исполнет со автентични снимки од сезоната и тестимонијали од луѓето заслужни за успехот на Иџе, ќе се оддржи во Среда (04.02), со почеток во 19:00 часот.

Во продолжение проследете ја најавата за филмот „Патот до Европскиот врв“.

Најчитани вести