вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 1

ВИДЕО: Шокантна исповед на жена која боледува од анорексија

ova

Последни вести

Рејчел Фарок, анорексична актерка од Калифорнија, која има околу 18 килограми и е блиску до смртта, направи трогателено видео во кое бара за својата состојба.

37-годишна актерка, која се бори со анорексија повеќе од 10 години, во видеото ја опишува нејзината борба против нарушување во исхраната која е опасна по живот.
Во снимката, таа објаснува како нејзината здравствена состојба е сериозно влошенаво последниве месеци. таа останува без здив и е премногу слаба за да се движи наоколу сама.
Нејзиниот сопруг, Рон Едмондсон, морал да се откаже од својата работа и  да стане нејзиниот 24-часовен старател.

ova1

 

 

 

oo

 

 

Најчитани вести